Що почитати дитині – “Робінзон і тринадцять жадностей” Григорія Остера

Знову ділюся враженням про прочитане. Цього разу це “Робінзон і тринадцять жадностей” Григорія Остера. Чудова книжка, весела і повчальна водночас, прикольні ілюстрації. Якраз для діток 9 – 12 років, які уже не дуже любять слухати повчання дорослих. В ній розповідається про те, як різні люди вирішили замешкати на одному острові і як вони налагоджували своє життя. Як на мене, дуже класна проекція на доросле життя, а головне з гумором і позитивними емоціями:

...Коли замість грошей довелося віддавати за смачненьке гудзика, Пепе спершу бадьоро зрізав гудзики зі своїх сорочок. Незабаром дійшла черга до штанів.

А потім Пепе сидів на ліжку і скиглив:

 -Чому вони мають гудзики, а я – ні?

– Тому, що вони стараються одні для одних, – пояснювала лялька. – Це ж так просто! Що більше добра зробиш для інших, то більше матимеш гудзиків. Хоч три ряди пришивай! А хто задля когось навіть пальцем ворухнути не хоче, той тримає штани руками, бо спадуть!

А чого варте: “Привіт, друзі, як боротися зі сміттям? – Кнопка “Delete”

Кожний ранок на острові Рой починався з прибирання. Усі мами, і звичайно, Президент, брали ганчірки, щітки, віники, відра з водою і починали чистити, мити, протирати каміння на березі, пальми на пагорбах, кущі, лавочки, квіти – все, що потрапляло під руку. Татам, якщо вони потрапляли під руку, підрівнювали вуса і підстригали бороди, дітям мили вуха, ноги і шиї. Собакам причісували хвости…. Навіть мишам доводилось приймати душ і класти перед входом до нірок маленькі вологі ганчірочки.

Тут є пірати, і пригоди, Президент, і уряд, Банк і міліціонери, а найголовніше – як і у дорослому житті – 13 жадностей, які треба подолати на шляху до “хеппі енду”.

ПІсля цієї книжки ми брали в бібліотеці “Казка з подробицями” Остера, теж рекомендую, сину сподобались обидві.

Щось подібне було у Корчака  – “Пригоди короля Мацюся”. Я сама в дитинстві колись читала.

Також  рекомендую:

https://charotsvit.wordpress.com/2015/04/28/%D1%89%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%96-%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%BA%D0%B0/

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s